تشریح خسارت‌های وزش باد شدید در آذربایجان شرقی

محمدباقر هنربر در خصوص خسارت‌های طوفان دیروز، دوشنبه، دوم خرداد ماه، اظهار كرد: در اثر وزش باد شدید و طوفان در آذربایجان شرقی شاهد چند مورد خسارت‌های جزئی در استان بودیم.

1401/03/03
|
10:26
|

به گزارش رادیو پیام از ایسنا ؛آذربایجان شرقی مدیركل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی به تشریح خسارت‌های وزش باد شدید اخیر در استان پرداخت.

وی ادامه داد: در شهرستان‌های تبریز و اسكو تنه‌ی تعدادی از درختان شكسته شد، در شبستر تیر برق سقوط كرد و در میانه نیز سقف بازار فرش آسیب دید.

وی افزود: بنابه پیش‌بینی‌های اداره كل هواشناسی استان، احتمالاً از بعدازظهر امروز سوم خردادماه از شدت وزش باد در تبریز كاسته شود اما در جنوب استان تشدید می‌شود.

هنربر همچنین با اشاره وضعیت نامناسب آلودگی هوا در تبریز، یادآور شد: همچنان كه پیش از این نیز از طرف مدیریت بحران كشور هشدار نارنجی داده شده است، از عموم مردم تقاضا می‌كنیم از تردد در فضای باز حدالامكان خودداری كنند و به‌ویژه كودكان و افراد سالمند و بیماران ریوی به هیچ وجه بیرون نروند.

وی در پایان تاكید كرد: با توجه به اینكه در هنگام طوفان خطر سقوط اشیا وجود دارد، از مردم در خواست می‌كنیم كه هنگام تردد در بیرون مراقب اطراف خود بوده و از ایستادن زیر تابلوهای راهنمایی و رانندگی، تابلوهای مغازه، داربست و ساختمان‌های در حال ساخت خودداری كنند؛ همچنین به پیمانكاران پروژه‌های عمرانی توصیه می‌شود در بحث سازه‌های موقت و بناها حتما موارد ایمنی را رعایت كنند.

دسترسی سریع