دستور دادستان تهران برای برخورد قاطع با عاملان قطع درختان

دادستان تهران به سرپرستان دادسراها دستور برخورد قاطع با عاملان قطع درختان را صادر كرد.

1401/05/25
|
11:31
|

به گزارش رادیو پیام از ایسنا، علی صالحی در جلسه با معاونان دادستانی و سرپرستان نواحی 32 گانه دادسرای عمومی و انقلاب تهران اظهار كرد: پیشرفت‌های موثری در نواحی قضایی دادسراهای تهران انجام شده كه قابل تقدیر است.

وی پس از ارائه گزارش عملكرد ماهانه دادسراهای تهران و اظهارات معاونان، گفت: برای مدیریت پرونده‎های خاص و مهم، به صورت فعال تر اقدام كنید و گزارش را به موقع به معاونت پرونده‌های خاص دادستانی ارائه دهید تا رصد جامعی انجام شود.

دادستان تهران با بیان اینكه امنیت مردم مهمترین موضوع دستگاه قضایی است، تصریح كرد: برخورد قاطع و سریع با جرایمی مانند سرقت به ویژه سرقت به عنف، آدم ربایی و جرایم خشن ضروری است و در مورد این پرونده‌ها، لازم است با رعایت همه تشریفات دادرسی، تصمیم به موقع اتخاذ شود و تأكید می‌كنم با كسانی كه بخواهند نظم عمومی را به خطر بیندازند با برخورد قاطع دستگاه قضایی رو به رو خواهند شد.

وی ضمن تاكید بر تكریم همكاران قضایی و اداری به سرپرستان دادسراهای تهران یادآور شد: به صورت مستمر شعب دادسراهای تحت مدیریت را بازرسی كنید و بر رفتار و عملكرد همكاران قضایی و اداری از حیث تكریم ارباب رجوع، تناسب قرارهای تأمین با جرم ارتكابی، تعیین اوقات، رعایت نظم و انضباط اداری، اجرای دستورالعمل‌های بایگانی و نیز ثبت و نگهداری پرونده‌ها نظارت مداوم داشته باشید.

صالحی با اشاره به اهمیت اتقان آراء قضایی، تاكید كرد: با برگزاری نشست‌های مستمر تخصصی قضایی، ضمن همفكری در اتخاذ تصمیم در موارد مهم، آراء صادره را مورد بحث و بررسی قرار دهید.

همچنین در این جلسه مقرر شد: در دادسراهای تخصصی، سرپرستان دادسراها تغییر كاربری املاك را با دقت رصد كنند و با عوامل اخلال در حقوق عامه و تضییع حقوق بیت المال در حوزه منابع طبیعی و ساخت و سازهای غیرمجاز در بستر رودخانه‌ها و یا خشكاندن و قطع درختان معابر و خیابان‌ها با قاطعیت برخورد كنید.

همچنین دادستان تهران دستورات ویژه ‎ای در خصوص مدیریت پرونده‌های كثیرالشاكی، تسریع در رسیدگی به پرونده‌های مسن و تعیین تكلیف پرونده‌های قاچاق كالا و كالاهای مكشوفه در انبارهای گمركات و اموال تملیكی صادر كرد.

دسترسی سریع