قدرت بازدارندگی ایران ارتباط مستقیمی با شركت مردم در انتخابات دارد

معاون هماهنگ‌كننده ارتش با تأكید بر ضرورت مشاركت در انتخابات گفت: ارتقای توان بازدارندگی كشور، ارتباط مستقیمی با شركت مردم در انتخابات دارد و حضور گسترده مردم، باعث بالندگی و رشد كشور می‌شود.

1403/04/02
|
12:39
|

امیر دریادار سیاری، در اجلاسیه 3000 شهید عشایر استان فارس، پیرامون جایگاه شهدا و دستاورد‌های خون مبارك شهدا گفت: بنابر فرمایش مقام معظم رهبری، نگه داشتن یاد شهدا كمتر از شهادت نیست. در این بین شناخت راه شهدا و ادامه دادن آن بسیار مهم است و تا زمانی پیروز و بالنده هستیم كه راه شهدا را ادامه دهیم.

معاون هماهنگ‌كننده ارتش با تأكید بر این‌كه هرچه داریم به بركت خون شهدا است، افزود: در 22 بهمن سال 1357 انقلاب شكوهمند اسلامی به پیروزی رسید، اما استكبار به طرق مختلف می‌خواست به ایران برگردد و به ترفند‌های متفاوتی از جمله تجزیه‌طلبی، اختلافات قومی و مذهبی دست زد، اما موفق نشد.

امیر دریادار سیاری ادامه داد: وقتی استكبار نتوانست از طریق اختلافات به منافع خود دست پیدا كند، افراد مختلف را در شهر‌های بزرگ ترور كرد به طوری كه تا امروز ما 17 هزار شهید ترور در كشور داریم و هنگامی كه از این طریق هم نتوانست منافع نامشروع خود را دنبال كند، جنگی سخت را بر كشور ما تحمیل كرد.

معاون هماهنگ‌كننده ارتش با بیان اینكه هدف اصلی دشمنان شكست انقلاب بود، گفت: در جنگ تحمیلی هدف اصلی، شكست انقلاب و به تصرف درآوردن تمامیت ارضی ایران بود؛ اما امروز جایگاه كشور ایران و جایگاه صدامیان را با هم مقایسه كنید.

امیر دریادار سیاری با طرح این سئوال كه آیا بعد از جنگ، دشمنان از ایران دست كشیدند، گفت: دشمنان هنوز هم به دنبال منافع دیگری هستند؛ از زمانی كه متوجه شدند انقلاب اسلامی پیروز می‌شود، تحریم‌ها را به ویژه در بخش نظامی شروع كردند و تا زمانی كه در مقابل دشمن سر فرود نیاوردیم تحریم‌ها ادامه خواهد داشت.

معاون هماهنگ‌كننده ارتش با تاكید بر بحث تهاجم فرهنگی دشمنان علیه ایران افزود: چندین سال است كه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به جنگ فرهنگی اشاره می‌كنند. «ناتوی فرهنگی» یعنی همه تحت عنوان پیمان جمع شده و علیه انقلاب اسلامی ایران جنگ فرهنگی به راه انداخته‌اند.

امیر دریادار سیاری با تاكید بر بحث تهاجم فرهنگی دشمنان علیه ایران اظهار كرد: هدف دشمن تسلط بر ذهن‌ها و قلب‌ها است؛ جنگی كه خونریزی و یك جبهه معلوم ندارد، دشمن در این جنگ به دنبال قشر جوان است و اگر به ذهن جوانان تسلط پیدا كند، می‌تواند افكار جوانان را تغییر دهند و اگر رفتار كسی تغییر كند، در مسیری حركت می‌كند كه دشمن برای او تعریف كرده است، سپس كشور در آینده توسط كسانی اداره می‌شود كه در مسیر اهداف دشمنان حركت می‌كنند.

معاون هماهنگ‌كننده ارتش ادامه داد: امروز در همه ابعاد گرفتار جنگ فرهنگی و تركیبی هستیم، دشمن تمام تاكتیك‌های خود را به كار گرفته است، اما موفق نمی‌شود، چون ما هرچه داریم به بركت خون شهدا است.

امیر دریادار سیاری تصریح كرد: اولین دستاوردی كه بركت خون شهدا برای كشور عزیزمان دارد این است كه دشمن نتوانست نهال انقلاب را از بین ببرد و امروز انقلاب با سرافرازی به درختی تنومند تبدیل شده است. اگر جوانان در آن مقطع زمانی جان نمی‌دادند، امروز انقلاب سرافراز نبود.

معاون هماهنگ‌كننده ارتش با بیان دومین و سومین دستاورد خون شهدا گفت: دومین دستاورد خون شهدا، حفظ تمامیت ارضی كشور بود. این‌كه ذره‌ای از خاك كشورمان را به دشمن ندادیم و سومین مورد، جایگاه كشور ایران در نظام بین‌المللی است. ایران كشوری است كه بازیگر اصلی منطقه، سرافراز و بالنده است و تمام اینها به بركت خون شهدا است.

امیر دریادار سیاری با تأكید بر نقش عشایر فارس در جنگ تحمیلی گفت: بنابر گفته مقام معظم رهبری، عشایر ذخایر انقلاب هستند. این جمله بار معنایی فراوانی دارد. عشایر همیشه پشتیبان كشور بودند و مظهر مردانگی، دلاوری، شجاعت، ایثار، ازخود گذشتگی و وفاداری همه در وجود عشایر به ویژه عشایر فارس وجود دارد. حدود 3 هزار شهید از 12 هزار شهید استان فارس عشایر بودند كه مظهر دین دوستی و وطن پرستی هستند.

معاون هماهنگ‌كننده ارتش با اشاره به نزدیك شدن به انتخابات ریاست جمهوری، گفت: كلید واژه‌های مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در خصوص انتخابات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. انتخابات عامل حیات نظام، مظهر خداباوری، مظهر مردم باوری، مظهر خودباوری، آزادگی، اقتدار، قدرت، انسجام و خنثی كننده ترفند‌ها و سیاست‌های دشمن است.

امیر دریادار سیاری افزود: دشمن برای این‌كه اهمیت انتخابات را كم كند، به دنبال ناامن‌سازی، ناامیدسازی و بی‌اعتمادسازی است. امنیت باید در جایگاه اول قرار بگیرد. دشمن شروع به تخریب می‌كند تا اعتماد را از بین ببرد و به دنبال تحریف، تحریم و تهدید است.

معاون هماهنگ‌كننده ارتش با تأكید بر شركت آحاد مردم در انتخابات گفت: اگر در انتخابات پرشور شركت كنیم، دستاورد‌های مختلفی كه داریم، مثل ارتقای توان بازدارندگی در بعد نظامی تقویت می‌شود و همچنین توان مقابله با دشمنان را در هر جبهه‌ای به دست می‌آوریم؛ چراكه بازدارندگی و بالندگی ما ارتباط مستقیمی با شركت مردم در انتخابات دارد.

امیر دریادار سیاری در پایان خاطرنشان كرد: امیدوارم با شركت پرشور و گسترده، رقابت صحیح و سالم و انتخاب فرد اصلح بتوانیم در جهت رشد و شكوفایی كشور قدم برداریم.

دسترسی سریع