مسعود فروتن

حوزه تخصصی: گویندگی

مسعود فروتن لاریجانی (زاده 2 اسفندماه سال 1324- آمل) نویسنده، مجری و کارگردان سینما و تلویزیون و رادیو در ایران و جزء اولین نسل فارغ‌التحصیلان کارگردانی تلویزیون، از «مدرسه عالی تلویزیون و سینما» در سال 1350است.

مسعود فروتن لاریجانی (زاده 2 اسفندماه سال 1324- آمل) نویسنده، مجری و کارگردان سینما و تلویزیون و رادیو در ایران و جزء اولین نسل فارغ‌التحصیلان کارگردانی تلویزیون، از «مدرسه عالی تلویزیون و سینما» در سال 1350است.مسعود فروتن در سال 1353 با ورود به دانشکده هنرهای دراماتیک مدرک لیسانس خود در زمینه کارگردان سینمایی را نیز دریافت نمود.
وی در اوایل دهه پنجاه با سیمین هاشمی که در آن زمان از گویندگان و مجری‌های تلویزیون ایران بوده ازدواج کرد و زندگی کوتاهی داشته که ثمرهٔ آن دختری به نام تورنگ می‌باشد که در آمریکا مشغول پزشکی میباشد.

او بیش از چهار دهه است که به فعالیت سینمایی و تلویزیونی مشغول است و در کارنامه هنری اش، بیش از ٣5٠ تله تئاتر و چندین فیلم و سریال دیده می‌شود.در کارنامه کارگردانی تلویزیونی وی برخی قسمت های شوی رنگارنگ و میخک نقره ای و ضبط برخی از کنسرت های محمدرضا شجریان سهراب پورناظری. علیرضا قربانی. سالار عقیلی و...دیده می‌شود. همچنین ایشان از سال ١٣٩١ بعنوان مجری تلویزیون و رادیو مشغول به کار شد که از آثار شاخص وی میتوان به بخش شبانگاهی رادیو پیام و برنامه مستند شفا و یادگاری از تلویزیون اشاره کرد.فروتن تحصیل سینما را در دانشکده هنرهای دراماتیک خوانده‌است.

دسترسی سریع