عملیات اجرایی احداث مخزن ذخیره آب شرب شهر بروجرد آغاز شد

مدیر شركت آب و فاضلاب بروجرد گفت: عملیات تسطیح و خاكبرداری محل احداث مخزن بتنی ذخیره آب شرب شهر بروجرد با 28 میلیارد تومان اعتبار آغاز شد.

1401/04/06
|
09:19
|


به گزارش رادیو پیام از ایرنا افزود: با احداث این مخزن پنج هزار متر مكعب به مخازن ذخیره آب شرب شهر بروجرد اضافه خواهد شد.

حدادی اظهار داشت: در این راستا با حفر چند حلقه چاه عمیق و انتقال آب آنها به مخزن مذكور مناطق مسكن مهر و مسكن ملی تحت پوشش آن قرار خواهند گرفت.

وی بیان كرد: با پیگری و جلسات متعدد با مالكان منطقه زمین محل احداث این مخزن با وسعت هفت هزار متر مربع به شركت اهدا گردید.

همچنین اضافه كرد: همچنین در فاز دوم این پروژه مخزن پنج هزار متر مكعبی دیگری نیز در قطعه زمینی به مساحت 20 هزار متر مربع كه توسط همین خیرین اهدا گردیده بزودی احداث خواهد شد.

مدیر شركت آب و فاضلاب بروجرد ادامه داد: اعتبار احداث این مخزن 28 میلیار تومان است كه از محل اعتبارات ملی طرح آبرسانی بلند مدت به شهر بروجرد توسط شركت آب منطقه ای لرستان و با همكاری شركت آبفای بروجرد تامین گردیده و اعتبار مخزن دوم از محل اعتبارات تنش آبی توسط شركت آبفا در دست اقدام می باشد.

وی با بیان اینكه هم اكنون مجموع مشتركان تحت پوشش شركت آب و فاضلاب این شهرستان 155 هزار مشترك شهری و روستایی است، اظهار داشت: 75 درصد آب شرب شهرستان بروجرد از چاه‌ها تامین می شود، كه در صورت بحران با كمبود مواجه خواهیم شد.
حدادی مجموع روستاهای این شهرستان را 205 روستا عنوان كرد و افزود: از این تعداد 186 روستا آبرسانی شده و 124روستا با جمعیت بیش از 70هزار نفر تحت پوشش شركت آب و فاضلاب است.

دسترسی سریع