آغاز ثبت اعتراض داوطلبان دكتری وزارت بهداشت از فردا/اعلام نتایج اولیه در مرداد

داوطلبان آزمون دكتری تخصصی و دكتری تخصصی «پژوهشی - فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشكی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشكی از فردا می‌توانند اعتراض خود به سؤالات این آزمون را ثبت كنند.

1401/04/06
|
11:04
|

به گزارش رادیو پیام از ایسنا، كلید اولیه آزمون دكتری تخصصی و دكتری تخصصی «پژوهشی - فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشكی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشكی روز گذشته بر روی سایت مركز سنجش آموزش پزشكی كشور قرار گرفت.

داوطلبان در صورت اعتراض به سؤالات این آزمون از فردا هفتم تیرماه تا روز شنبه یازدهم فرصت دارند اعتراض خود را ثبت كنند. همچنین اعلام موارد از طریق سامانه سنجش آموزش پزشكی و در قالب فرمت اعلام شده روی سایت امكان‌پذیر است و پس از رسیدگی به اعتراضات، نتایج اولیه آزمون در هفته اول مرداد ماه سال جاری اعلام می‌شود.

طبق اعلام مركز سنجش آموزش پزشكی وزارت بهداشت، پس از اعلام نتایج آزمون كتبی، مصاحبه انجام شده و اسامی افراد برگزیده در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می‌شود.

بر اساس مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تكمیلی، شرط داشتن نمره زبان به عنوان پیش نیاز برای شركت در آزمون دكتری تخصصی و پژوهشی حذف شده و درس زبان انگلیسی عمومی با 30 سؤال (شامل 10 سؤال درك مطلب، 10 سؤال لغت و 10 سؤال گرامر) با ضریب 3 برای همه رشته‌ها به عنوان یكی از دروس امتحانی به آزمون اضافه شده است.

به گزارش ایسنا، آزمون دكتری تخصصی و دكتری تخصصی «پژوهشی - فناوری محور» رشته‌های علوم پایه پزشكی، بهداشت و تخصصی، داروسازی و دندانپزشكی، دوم و سوم تیرماه برگزار شد و 14 هزار و 149 نفر در این آزمون به رقابت پرداختند.

دسترسی سریع