وقوع چند انفجار شدید در اطراف پایگاه آمریكا در شرق سوریه

برخی منابع خبری از وقوع چند انفجار شدید در اطراف پایگاه ارتش آمریكا در كنار حوزه نفتی "الجبسه" در شرق سوریه همزمان با تمرین های نظامی نیروهای آمریكایی با شبه نظامیان مسلح وابسته به آمریكا خبر دادند.

1401/05/26
|
10:20
|

به گزارش رادیو پیام از ایرنا، خبرنگار خبرگزاری اسپوتینك در شرق سوریه به نقل از منابع محلی خود در ریف استان الحسكه گفت: "انفجارهای شدیدی بامداد سه شنبه در انبارهای سلاح در اطراف پایگاه آمریكا در كنار حوزه نفتی الجبسه در شهر الشدادی در جنوب استان الحسكه روی داد."

این منابع افزودند: "این انفجارها همزمان با شلیك گلوله های منور از سوی ائتلاف تحت سركردگی اشغالگران آمریكایی در جریان یك تمرین نظامی در داخل پایگاه یاد شده روی داد كه یكی از بزرگترین پایگاههای آمریكا در منطقه جزیره سوریه به شمار می رود."

به گفته این منابع، "به محض وقوع این انفجارها، آسمان شهر الشدادی شاهد پرواز گسترده پهپادای آمریكا بود و صدای آژیر خودروهای آتش نشان و آمبولانس شنیده شد و ستوی از دود غلیط به آسمان بلند شد."

برپایه این گزارش، به گفته این منابع مشخص نشده است كه انفجارها ناشی از حمله ای مسلحانه یا اشتباهی در جریان تمرین های نظامی بوده است و هیچ اطلاعاتی درباره تلفات احتمالی نیز در دست نیست.

این درحالی است كه پیش از این نیز، فرمانده نیروهای ائتلاف تحت سركردگی آمریكا از اصابت چند موشك به بزرگترین پایگاه نظامی آمریكا در كنار حوزه نفتی "العمر" در شرق سوریه خبر داده بود.

این فرماندهی گفته بود كه این حمله تلفاتی نداشته است.

خبرگزاری اسپوتنیك درباره انفجار در پایگاه آمریكا در كنار حوزه نفتی العمر به نقل از منابع محلی خود اعلام كرده بود كه صدای چند انفجار دوشنبه شب در پیرامون منطقه به گوش رسید و سپس روشن شد كه محل اقامت و استراحت نظامیان ارتش آمریكا در این پایگاه مورد حمله قرار گرفته است.

این خبرگزاری افزود كه پس از شنیده شدن صدای انفجار، آژیر خطر و آژیر آمبولانس در پیرامون این حوزه نفتی به صدا درآمد و بالگردهای ارتش اشغالگر آمریكا نیز همزمان در محل به پرواز درآمدند.

براساس گزارش رسانه ها، پایگاه آمریكا در كنار حوزه نفتی العمر بزرگترین پایگاه ارتش اشغالگر آمریكا در شرق استان دیر الزور و حوزه نفتی العمر بزرگترین حوزه نفتی سوریه است. اشغالگران آمریكایی در چند سال اخیر اقدام به سرقت منابع نفتی سوریه كرده اند.

دسترسی سریع