واكسیناسیون ناقص 90 درصد از بستری‌شدگان موج هفتم كرونا

از مجموع بیماران كرونایی بستری شده در بیمارستان‌ها در موج هفتم بحران كرونا حدود 90 درصد واكسیناسیون ناقص داشتند.

1401/05/26
|
11:52
|

به گزارش رادیو پیام از خبرگزاری صداوسیما، جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی مشهد گفت: با بهبود وضعیتواكسیناسیون ناقص 90 درصد از بستری‌شدگان موج هفتم كرونا كرونایی، رنگ شهر مشهد از نارنجی به زرد تغییر كرده، اما این وضعیت شكننده بوده و مردم باید همچنان بر رعایت تمامی نكات بهداشتی، به‌ویژه استفاده از ماسك توجه داشته باشند و در كنار آن انجام واكسیناسیون به‌موقع برای مهار كرونا را مدنظر قرار دهند.

دكتر ایوب توكلیان افزود: كرونا در وضعیت ناپایداری قرار دارد و عادی‌انگاری در شرایط بسیار سخت كرونایی كار بسیار خطرناكی بوده و موجب بدتر شدن وضعیت كرونایی و رسیدن به موج‌های بعدی می‌شود و بهترین كار برای دوری از روز‌های بدتر كرونایی انجام واكسیناسیون كامل و رعایت تمامی نكات بهداشتی و در رأس آن‌ها استفاده از ماسك است.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی مشهد با بیان اینكه متأسفانه با وجود توصیه‌های بسیار در انجام واكسیناسیون كرونا؛ استقبال خوبی از سوی مردم صورت نپذیرفته است، خاطرنشان كرد: از مجموع بیماران كرونایی بستری شده در بیمارستان‌ها در موج هفتم بحران كرونا حدود 90 درصد آنان واكسیناسیون كامل ندارند و بیش از 6 ماه از دریافت آخرین دُزشان گذشته و جهت دریافت دُز یادآور اقدام نكرده بودند.

دكتر توكلیان اضافه كرد: هم‌اكنون 458 بیمار كرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند كه از این تعداد بیش از 20 درصد آنان در بخش‌های ICU كرونا تحت مراقبت ویژه قرار دارند.

وی با ذكر این نكته كه واكسیناسیون از اهمیت بسیار بالای در حفظ سلامت جامعه برخوردار بوده و عدم انجام این كار بسیار مهم ممكن است كه فرد تزریق نكرده و اطرافیانش را در معرض خطرات جدی قرار دهد، تأكید كرد: از افرادی كه 6 ماه از دریافت آخرین دُز واكسنشان گذشته می‌خواهیم كه هرچه‌سریع‌تر جهت دریافت دُز یادآور مراجعه نمایند تا از آسیب‌های موج هفتم بحران كرونا به‌دور باشند.

جانشین معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی مشهد بیان كرد: گرچه حجم بالای بیماران كرونایی را در موج هفتم بحران كرونا داشتیم، اما این موضوع موجب اختلال در امر خدمت‌رسانی به بیماران غیركرونایی نشد و خدمات موردنیاز این گروه از بیماران هم در مكانی مجزا و با رعایت كامل تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی ارائه شد.

دسترسی سریع