بازدید فرمانده كل قوا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، فرمانده كل قوا امروز با حضور در دانشگاه علوم و فنون هوافضای عاشورا از آخرین دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در محل نمایشگاه دائمی این نیرو بازدید كردند.

1402/08/28
|
14:36
|

در این نمایشگاه كه شامل بخش‌های موشكی، پهپادی، پدافندی و فضایی بود، دستاورد‌های جدید و به روز شده دانشمندان و متخصصان جوان نیروی هوافضای سپاه پاسدارانبازدید فرمانده كل قوا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه تحت عنوان «از ایده تا محصولِ تمام ایرانی» به نمایش گذاشته شده بود.
همزمان با حضور رهبر انقلاب اسلامی در این نمایشگاه از موشك كروز هایپرسونیك «فتاح 2»، سامانه پدافندی متحرك «مهران» و سامانه ارتقاء یافته «9 دی» و هم‌چنین پهپاد «شاهد 147» رونمایی شد.
آخرین اقدامات و پیشرفت‌ها در حوزه موشك ماهواره‌بر و ارسال ماهواره به فضا، بخش دیگری از این نمایشگاه بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از بازدید از نمایشگاه دستاورد‌ها و توانمندی‌های نیروی هوافضای سپاه در جمع فرماندهان و مسئولان دانشگاه علوم و فنون هوافضای عاشورا، بازدید از این نمایشگاه را شیرین و مطلوب خواندند و مهم‌ترین ویژگی آن را نیازسنجی صحیح و تمركز علمی و تحقیقاتی بر نیاز‌ها برشمردند.
ایشان رسیدن به چنین دستاورد‌های علمی را ناشی از انگیزه متكی بر عزم و ایمان دانستند و تأكید كردند: هرجا جوان‌های ما با عزم و ایمان وارد شدند، توانسته‌اند كار‌های بزرگی انجام دهند و در این نمایشگاه هم نشانه‌های عزم و ایمان كاملاً مشهود بود.
رهبر انقلاب اسلامی یكی دیگر از ویژگی‌های نمایشگاه هوافضای سپاه را، ابتكار و نوآوری برشمردند و خاطرنشان كردند: البته نباید به سطح كنونی موفقیت‌ها راضی بود؛ زیرا بخش‌های مختلف نظامی و غیرنظامی در دنیا به صورت مستمر در حال حركت و پیشرفت هستند و ما باید تلاش كنیم تا عقب نمانیم.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حركت و پیشرفت در مجموعه‌های نیرو‌های مسلح را سریع و مطلوب خواندند و با تأكید بر لزوم كاهش پیدا نكردن شتاب حركت، افزودند: در برخی از بخش‌های كشور وضعیت خیلی خوب است؛ اما در برخی دیگر از بخش‌ها خوب نیست و كمبود و نقص وجود دارد كه در این بخش‌ها نیز باید با تشخیص صحیح نیازها، به سمت برطرف كردن نقطه‌ی نیاز حركت كرد.
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تحولات فلسطین و استمرار جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفتند: قضایای غزه بسیاری از حقایق مكتوم را برای مردم دنیا آشكار كرد كه یكی از این حقایق، طرفداری سران كشور‌های غربی از تبعیض نژادی است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رژیم صهیونیستی را مظهر تبعیض نژادی خواندند و گفتند: صهیونیست‌ها خود را نژاد برتر می‌دانند و بقیه آحاد بشر را نژاد پَست به حساب می‌آورند و به همین دلیل است بدون احساس ناراحتیبازدید فرمانده كل قوا از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه وجدان، چندین هزار كودك را به قتل رسانده‌اند.
ایشان تأكید كردند: هنگامی كه رییس جمهور آمریكا، صدراعظم آلمان، رئیس جمهور فرانسه و نخست وزیر انگلیس، با آن همه ادعا از چنین رژیم نژادپرستی حمایت و به آن كمك می‌كنند، به معنای طرفداری آن‌ها از تبعیض نژادی به‌عنوان نفرت‌انگیزترین مسائل دنیا است.
رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان كردند: مردم اروپا و آمریكا نیز باید تكلیف خود را با این وضعیت روشن كنند و نشان دهند كه طرفدار تبعیض نژادی نیستند.
نكته دیگری كه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره قضایای غزه به آن اشاره كردند، موضوع ناكامی نظامی و عملیاتی رژیم صهیونیستی بود.
ایشان گفتند: رژیم صهیونیستی به رغم بمباران‌های گسترده در غزه، تاكنون در حركت خود ناكام بوده است؛ زیرا از ابتدا گفتند كه هدف ما نابودی حماس و مقاومت و زمین‌گیر كردن آن‌ها است؛ اما با گذشت بیش از 40 روز و با به كارگیری همه توان نظامی خود، هنوز نتوانسته‌اند این كار را انجام دهند.
رهبر انقلاب اسلامی بمباران وحشیانه بیمارستان‌ها و زنان و كودكان در غزه را نشانه عصبی بودن شدید سران رژیم صهیونیستی از شكست خود دانستند و افزودند: شكست رژیم صهیونیستی در غزه، یك واقعیت است و پیشروی و ورود به داخل بیمارستان‌ها و یا خانه‌های مردم، پیروزی نیست؛ زیرا پیروزی به معنای شكست دادن طرف مقابل است كه رژیم صهیونیستی تاكنون نتوانسته است به آن دست یابد و در آینده هم نخواهد توانست.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأكید براین كه ابعاد این ضعف و ناكامی، فراتر از رژیم صهیونیستی است، گفتند: این نتوانستن به معنای نتوانستنِ آمریكا و كشور‌های غربی نیز هست و اكنون همه دنیا با این حقیقت مواجه شده است كه یك رژیمِ دارای امكانات و تجهیزات مفصل و پیشرفته نظامی نتوانسته است بر طرف مقابل خود كه هیچ یك از این امكانات را ندارد، غلبه كند.
ایشان همچنین درباره وظایف و عملكرد دولت‌های مسلمان نیز افزودند: برخی دولت‌های اسلامی، به ظاهر در مجامع، جنایات رژیم صهیونیستی را محكوم كردند و برخی هم تاكنون محكوم نكرده‌اند؛ اما این، قابل قبول نیست. كار اصلی آن است كه شریان و جریان حیاتی رژیم صهیونیستی قطع شود و دولت‌های اسلامی مانع از رسیدن انرژی و كالا به این رژیم شوند.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: دولت‌های اسلامی حدأقل برای یك مدت محدود، رابطه سیاسی خود را با رژیم صهیونیستی قطع كنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأكید كردند: ملت‌ها باید با ادامه تجمعات و تظاهرات خود، نگذارند، مظلومیت ملت فلسطین فراموش شود.
ایشان در پایان فرمودند: ما به وعده الهی یقین داریم و به آینده نیز امیدواریم و به وظیفه خود عمل خواهیم كرد.

دسترسی سریع