جزئیات برنامه‌های 22 بهمن 1402؛ از برگزاری مراسم در 70 كشور جهان تا گرامیداشت اربعین شهدای كرمان

حشمت‌الله قنبری رئیس ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی جزئیات برگزاری مراسم 22 بهمن 1402 را تشریح كرد.

1402/11/21
|
14:52
|

حشمت الله قنبری رئیس ستاد مركزی دهه فجر انقلاب اسلامی، صبح امروز (شنبه 21 بهمن) در نشست خبری كه در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برگزار شد در جمع خبرنگاران، ضمن تبریك ایام الله دهه مبارك فجر، گفت: ما در ظرف دو ماه گذشته هر آنچه مقدور بود به استخدام درآوردیم تا بتوانیم اقداماتی را در راستای برگزاری مراسم شكوهمند پیروزی انقلاب اسلامی به اجرا درآوریم.
وی افزود: ملت ایران از آنچنان عزت و سربلندی برخوردار هستند كه اگر تمام دستگاه های اجرایی خود را زیر پای آن ها بیاندازند باز هم هیچ اتفاقی نیفتاده است.
رئیس ستاد مركزی دهه فجر، اظهار كرد: این ملت غیور برای فردا چنان حماسه‌ای خلق خواهند كرد كه در دنیا نظیر نخواهد داشت، ما برنامه های خودمان را از 12 بهمن ماه و در تمام سراسر كشور به اجرا درآوردیم و شاهد بودید كه در تمامی مساجد جشن های دهه مبارك فجر به اجرا درآمد.
وی ادامه داد: امشب (21 بهمن) در تمام مساجد كشور به مناسبت اربعین شهدای كرمان مراسم تعظیم به مقام شهدا در مساجد سراسر كشور اجرا خواهد شد. همچنین؛ از ساعت 21 (9شب) امشب در تمامی اماكن عمومی و در میادین بزرگ گلبانگ الله اكبر و مراسم نورافشانی را خواهیم داشت.
قنبری گفت: ما در 1400 بخش و شهرستان و بالغ بر 35000 روستای كشور مراسم گرامیداشت دهه فجر را در قالب راهپیمایی‌های مرسوم شاهد خواهیم بود.
وی افزود: مراسم راهپیمایی 22 بهمن از ساعت 9:30 و در مسیرهای 12گانه از جمله مسیر اختصاصی شهید آرمان علی‌وردی آغاز خواهد شد.
رئیس ستاد مركزی دهه فجر، تصریح كرد: ناوگان حمل و نقل عمومی از ساعت 6 صبح به مردم ارائه سرویس رایگان می دهند. بیش از 2 هزار و 500 غرفه در مسیر در نظر گرفته شده است. بالگردهای ارتش مردم را گلباران می كنند.
وی ادامه داد: رئیس جمهور سخنران مراسم راهپیمایی در تهران خواهد بود. تمهیدات لازم برای برگزاری نماز ظهر و عصر نیز فراهم شده است.
قنبری خاطرنشان كرد: 7 هزار و 300 خبرنگار داخلی و خارجی مراسم را پوشش خواهند داد.
رئیس ستاد مركزی دهه فجر خبرداد: فردا منطبق با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بیش از 70 كشور و 140 نقطه دنیا یوم‌الله 22 بهمن گرامی داشته می‌شود. همچنین؛ ساعت 11:22 دقیقه یعنی 22 بهمن كه سالروز پیروزی ملت ایران است، شاهد بزرگترین همخوانی سرود جمهوری اسلامی ایران در سراسر ایران خواهیم بود.

دسترسی سریع