زلفی‌گل: جامعه دانشگاهی پرچمداران تصمیم‌گیری عالمانه در انتخابات هستند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینكه مشاركت بالا نشان دهنده سرمایه اجتماعی است، گفت: خواص، نخبگان و جامعه دانشگاهی به عنوان پرچمداران تصمیم‌گیری عالمانه در انتخابات می‌توانند برای سایر اقشار و اصناف جامعه الگو باشند.

1402/12/08
|
11:29
|

محمدعلی زلفی‌گل درباره مشاركت در انتخابات مجلس دوازدهم و نقش خواص اظهار داشت: 11 اسفندماه با برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی به مدت 4 سال تكلیف قوه مقننه مشخص می شود و اعضای خبرگان رهبری نیز برای 8 سال انتخاب می شوند؛ بنابراین آنها در تصمیم گیری ها برای كشور موثر هستند.
وی افزود: خواص، نخبگان و جامعه دانشگاهی به عنوان پرچمداران تصمیم گیری عالمانه می توانند برای سایر اقشار و اصناف جامعه الگو باشند از این رو من از اعضای هیات علمی و همچنین یاوران علمی و به ویژه نسل پرشور و نشاط جامعه دانشجویان درخواست می كنم كه با حضور پررنگ خود در انتخابات، سرنوشت كشور را برای چند سال آینده رقم بزنند.
وزیر علوم یادآورشد: هرچه قدر مشاركت و آرا بیشتر باشد، نشان دهنده سرمایه اجتماعی نظام است و از طرفی وقتی تعداد افراد مشورت دهنده و تصمیم گیرنده در سرنوشت كشور افزایش پیدا كند و آرا بالا رود به طور قطع افراد اصلح وارد عرصه تصمیم‌گیری و قانونگذاری خواهند شد.دسترسی سریع