رهبر انقلاب: انتخابات ضعیف باشد همه ضرر می‌كنند/از زاویه منافع ملی نگاه كنیم

هبر انقلاب گفتند: من احدی را متهم نمی‌كنم اما به همه یادآور می‌شوم ما باید به انتخابات از زاویه منافع ملی نگاه كنیم نه از زاویه‌های جناحی و گروهی. اگر انتخابات ضعیف باشد همه ضرر می‌كنند.

1402/12/09
|
14:39
|

جمعی از رأی اولی‌ها و خانواده‌های شهدا در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، صبح امروز - چهارشنبه 9 اسفندماه - با حضور در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار كردند.
حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار اظهار داشتند: انتخابات قوی و پرشور یكی از اركان اداره درست كشور است.
ایشان بیان داشتند: ما اگر بتوانیم به دنیا نشان دهیم كه ملت در صحنه‌های مهم و تعیین كننده كشور حضور دارند كشور را نجات دادیم و پیش بردیم.
رهبر انقلاب در ادامه با اشاره به اینكه بعضی در داخل به انتخابات بی‌التفاتی می‌كنند، عنوان كردند: من احدی را متهم نمی‌كنم اما به همه یادآور می‌شوم ما باید به انتخابات از زاویه منافع ملی نگاه كنیم نه از زاویه‌های جناحی و گروهی. اگر انتخابات ضعیف باشد همه ضرر می‌كنند. هر كسی كه ایران، ملت و امنیت خود را دوست دارد بداند اگر انتخابات ضعیف برگزار شود هیچ كس سود نمی‌برد و همه ضربه می‌خورند.
ایشان ادامه دادند: كسانی ممكن است به هر دلیلی نتوانند در انتخابات شركت كنند. با آنها حرفی نداریم. اما كسانی كه اظهار بی‌میلی به انتخابات می‌كنند و دیگران را به عدم حضور تشویق می‌كنند. اینها قدری بیشتر فكر كنند. رای ندادن هیچ دستاورد و فایده‌ای ندارد و مشكلی از كشور را حل نمی‌كند.
رهبر انقلاب تصریح كردند: كسانی ممكن است به هر دلیلی نتوانند در انتخابات شركت كنند. با آنها حرفی نداریم. اما كسانی كه اظهار بی‌میلی به انتخابات می‌كنند و دیگران را به عدم حضور تشویق می‌كنند. اینها قدری بیشتر فكر كنند. رای ندادن هیچ دستاورد و فایده‌ای ندارد و مشكلی از كشور را حل نمی‌كند.
صندوق رأی و انتخابات برای ملت ما آسان به دست نیامده است
حضرت آیت الله خامنه ای اظهار داشتند: این صندوق رأی، این انتخابات آسان به میان كشور ما و ملت ما نیامده، از این حرف ها نبود، از این خبرها نبود. یك مدتی كه استبداد مطلق بود بعد هم كه ظاهر انتخابات وجود داشت انتخابات فقط ظاهری بود، هیچ باطنی نداشت یعنی لیست ها را در دربار و حتی در سفارتخانه‌های خارجی بعضاً تنظیم می كردند.
ایشان ادامه دادند: اینكه مردم بروند با انگیزه، با شناخت، با ایمان، با توقع، با امید بروند پای صندوق رأی بیاندازند، این آسان به دست نیامده، خیلی برای این كار مجاهدت شده در این كشور. حالا شروع مجاهدات البته از بعد از مشروطه به این طرف است لكن حركت عمده‌ی مجاهدات و مبارزات در نهضت امام بزرگوار و نهضت اسلامی است كه مردم پشت‌سر امام قرار گرفتند و این راه را طی كردند.
نتیجه انتخابات قوی، برداشته شدن مشكلات كشور است
رهبر انقلاب یادآورشدند: اگر انتخابات قوی بود، منتخب هم قوی خواهد بود. اگر ما در انتخابات مجلس حضور قوی داشته باشیم مجلس قوی كارهای بزرگ می تواند انجام بدهد، قدم های بلند می تواند بردارد.
آیت الله خامنه ای افزودند: بنابراین انتخابات قوی نتیجه‌اش پیشرفت كشور است، نتیجه‌اش سود بردن كشور است، برداشتن مشكلات كشور است.
حضور مردم پشتوانه امنیت ملی و نشانه قدرت ملی است
ایشان اظهار داشتند: بعضی‌ها بودند شاید حالا هم باشند، می گویند آقا یك عده‌ای در انتخاباتی برگزار بشود یك جمعی از مردم شركت كنند بعد هم یك حكومتی سر كار بیاید یا یك دولتی یا یك مجلسی كارهای خودش را انجام بدهد. ما معتقدیم نه؛ باید انتخابات انتخابات پرشور باشد. باید پرجمعیت باشد.
رهبر انقلاب تصریح كردند: برای اینكه حضور مردم پای صحنه، پای صندوق رأی نشانه‌ی حضور ملّت در صحنه‌های مهم اداره‌ كشور است. این برای كشور ثروت بزرگی است. ما اگر بتوانیم به دنیا نشان بدهیم كه ملت در صحنه‌های مهم و تعیین كننده‌ كشور حضور دارند، كشور را نجات داده‌ایم، كشور را پیش برده‌ایم.
آیت الله خامنه ای با بیان اینكه دولت هایی هستند در دنیا كه چهارچشمی مراقب مسائل كشورند، مراقب مسائل ایرانند، اضافه كردند: آمریكا، سیاست های غالب بر اروپا، سیاست های صهیونیست ها، سیاست های سرمایه‌داران و كمپانی‌داران بزرگ دنیا، این سیاست ها متوجه ایرانند.می خواهند ببینند اینجا چه خبر است.
ایشان بیان داشتند: این ناظران سیاسی از همه بیشتر از حضور مردم می ترسند، از قدرت مردمی بیمناكند و ملاحظه می كنند. چرا؟ چون قدرت مردمی را دیده‌اند. دیده‌اند كه اگر این ملت در صحنه حضور پیدا بكند، حتماً بر مشكل غلبه پیدا می كند.
قدرت ملی پشتوانه‌ امنیت ملی است
رهبر انقلاب خاطرنشان كردند: معجزه‌ حضور ملت ایران در صحنه را دشمنان ملت ایران دیدند. لذا از حضور مردم ملاحظه می كنند. حالا می خواهند ببینند آیا مردم حضور دارند یا نه. این پشتوانه‌ امنیت ملی ماست. قدرت ملی پشتوانه‌ امنیت ملی است. اگر دشمن احساس كند شما توانایی ندارید، ملت ایران قدرتی ندارد، همه نوع امنیت شما را تهدید خواهد كرد.
آیت الله خامنه ای افزودند: امنیت ملی همه چیز است. اگر امنیت نباشد، هیچ چیز نیست. دشمن با قدرت ملی ما مخالف است. پس هر چیزی كه نشانه‌ قدرت ملی است، با آن مخالفت می كنند از جمله با انتخابات.
در روزهای باقی مانده ماه شعبان از دعا و استغفار و صلوات غفلت نكنیدایشان در بخش دیگری از سخنانشان توصیه هایی به جوانان داشتند و گفتند: از ماه شعبان روزهای كوتاهی باقی مانده است. ماه دعا، ماه مناجات، ماه استغفار، شعبان یك چنین ماهی است. در همین چند روزی كه باقی مانده است، توصیه‌ جدی من به شما جوانان عزیز، چه پسرها و چه دخترها این است كه از دعا و استغفار و صلوات غفلت نكنید.
رهبر انقلاب با اشاره به اینكه دعا انس شما را با خالق هستی افزایش می دهد، اظهار داشتند: استغفار به معنای انتخاب راه برگشت از این خطاها و این گناهان است كه در ماه شعبان بر استغفار تكیه شده. شما می گویید استغفراللّه وأتوب الیه. اتوب الیه یعنی برمی گردم به سمت خدا. در درود فرستادن و صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد در واقع بهترین الگوهای انسانی را در ذهن خودمان زنده می كنیم، یاد آنها را، خاطره‌ آنها را.

دسترسی سریع