صدور حكم متهمان پرونده سرقت مسلحانه در بزرگراه صدر

حكم متهمان پرونده سرقت مسلحانه در بزرگراه صدر در دادگاه صادر شد و متهمان ردیف اول و دوم پرونده به اعدام محكوم شدند. این حكم قابل فرجام خواهی در دیوان عالی كشور است.

1403/04/20
|
10:30
|

20 فروردین امسال در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر سرقت مسلحانه (با سلاح سرد) و ایجاد رعب و وحشت توسط 3 نفر با دو دستگاه موتورسیكلت از یك خودرو ال 90 در بزرگراه صدر، رئیس كل دادگستری تهران دستور شناسایی و دستگیری سریع سارقان را صادر كرد.

26 فروردین ماه مركز اطلاع رسانی فرماندهی تهران بزرگ در اطلاعیه‌ای از دستگیری این سارقان در یكی از شهر‌های شمالی كشور خبر داد.

24 اردیبهشت ماه صالحی دادستان تهران در نشست شورای عالی قضایی از صدور كیفرخواست متهمان این پرونده به اتهام شركت در محاربه از طریق به‌كارگیری سلاح سرد به منظور بردن مال مردم و ایجاد ناامنی در محیط خبر داد.

پس از صدور كیفرخواست، پرونده متهمان این پرونده به شعبه 28 دادگاه انقلاب تهران ارسال شد و مورد رسیدگی قرار گرفت.

پس از برگزاری دادگاه با حضور متهمان و وكلای آنها، حكم متهمان صادر شد.

بر اساس حكم دادگاه، 2 نفر از متهمان این پرونده به اتهام محاربه از طریق سلاح سرد به منظور بردن مال مردم و ایجاد ناامنی در محیط به اعدام محكوم شدند.

متهم ردیف سوم این پرونده به اتهام معاونت در محاربه به تحمل 25 سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت محكوم شد.

دادگاه هر سه متهم پرونده را به اتهام مشاركت در سرقت با سلاح با توجه به شیوه ارتكاب جرم و دارا بودن سابقه كیفری به تحمل 10 سال حبس تعزیری و رد مال مسروقه در حق شكات محكوم كرد.

همچنین دادگاه متهم ردیف اول پرونده را به پرداخت دیه در حق یكی از شكات محكوم كرد.

گفتنی است این حكم قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی كشور است و در صورت فرجام‌خواهی پرونده برای رسیدگی به دیوان عالی كشور ارسال خواهد شد.

دسترسی سریع