ویژه برنامه های رادیو پیام و رادیو آوا در هفته دفاع مقدس

تبیین ارزش‌ها و حماسه‌های دفاع مقدس و انتقال این آموزه‌ها به نسل جدید از وظایف اصلی رسانه هاست.

1399/06/26
|
11:44

به گزارش روابط عمومی رادیو پیام شهرام ملازاده مدیر شبکه رادیویی پیام و رادیو آوا گفت: عزت، پیشرفت، اقتدار و صلابت کشور بیش از هر چیز مرهون فداکاری شهدا، ایثارگران و جانبازانی است که در روزهای سخت و سرنوشت ساز با سپر ساختن سینه‌های خود و ایستادن در مقابل خطرات، از سرزمین و میهن خود دفاع کردند.
وی افزود: دفاع مقدس گنجینه‌ای نهفته از فضایل مهم اخلاقی و معرفتی است که در این برهه از زمان تبیین آن می‌تواند نقش مهمی در برطرف کردن بسیاری از انحرافات باشد. شبکه رادیویی پیام و رادیو آوا با هدف تبیین ارزش‌ها و حماسه‌های دفاع مقدس و انتقال این آموزه‌ها به نسل جدید و اهمیت دفاع مقدس در حفظ تمامیت ارضی کشور ، یاد و خاطره شهدا، جانبازان و اسرا و مفقودین-دستاوردهای معنوی دفاع مقدس را باتولید وپخش ویژه برنامه های ذیل گرامی می دارد.
ملازاده گفت: رادیو پیام با برنامه های" دلدادگان" که با ساختارهای نوین برنامه سازی به اهمیت دفاع مقدس وگرامیداشت یاد وخاطره شهدای جنگ تحمیلی می پردازد.برنامه" صدا-سکوت-حماسه" به بررسی فیلم های شاخص تولید شده با موضوع دفاع مقدس وموسیقی متن فیلم ،همچنین این شبکه ضمن اطلاع رسانی لازم درخصوص برنامه های این هفته با پخش متون ادبی ،حماسی با موضوع دفاع مقدس به همراه موسیقی های مرتبط در بخش های شش گانه مخاطبانش راهمراهی خواهد کرد.
وی افزود رادیو آوا با "برنامه عشق می نوازد" به بررسی موسیقی های تولید شده دردوران دفاع مقدس وگفتگو با تولید کنندگان این آثار خواهد پرداخت برنامه "هرشهید یک پیام " بخشی از وصیت نامه شهداء دراین برنامه پخش می شود "مردان سرزمین آفتاب" زندگینامه شهدا در قالب برنامه های صوتی وتصویری تولید و از طریق آنتن وکانال های پیام رسان شبکه (فضای مجازی )پخش می شود."تولد یک شهید" دراین برنامه با توجه به تاریخ تولد شهدا ضمن معرفی شهید درروز تولدش ترانه ای با موضوع شهید وهفته دفاع مقدس پخش خواهدشد.
گفتنی است همچنین مخاطبان رادیو پیام وآوا می توانند باشرکت در "پویش همرزم من " تصاویری که از دوران دفاع مقدس وجنگ تحمیلی در آلبوم هایشان دارند را با عکس خودشان ازطریق درگاه های ارتباطی شبکه ارسال وبا نام وتصویرخودشان دررادیو نمای رادیو پیام و آوا مشاهده کنند.
مدیررادیو پیام وآوا درادامه درخصوص عملکرد این رادیو ها در دهه اول ماه محرم گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برگزاری مراسم سوگواری ماه محرم و صفر، شبکه رادیویی پیام و آوا با آغاز ماه محرم در بخش‌های شش گانه پخش با تولید برنامه‌های کوتاه و آیتم‌های مختلف در قالب متن، تصنیف‌های محرمی، آوازهای آئینی و اخلاقی بامخاطبانش درسراسر کشور به عزاداری پرداخت .وبرای اولین بار امسال رادیو آوا در ماه محرم نسبت به سنوات گذشته متفاوت عمل کرد رادیوآوا علاوه بر پخش مداحی، تصنیف‌های محرمی، روضه، آوازهای آئینی و اخلاقی در وصف امام حسین (ع)با تولید و پخش ویژه برنامه «هر خانه یک هیئت» با مداحی ذاکر اهل بیت مسعودغفرانی به سه زبان فارسی ،آذری وعربی از اول تا 13 ماه محرم هرروز ساعت 22:30 الی 23 میزبان عزاداران حسینی بود که با استقبال گسترده مخاطبان همراه شد ملازاده افزود:.براساس آخرین نظر سنجی انجام شده توسط مرکز تحقیقات سازمان صدا وسیما رادیو آوا بعد از رادیو محرم بعنوان دومین رادیو پرشنونده در دهه اول محرم بوده ورادیوپیام در رتبه سوم قراردارد. توفیقات حاصله دراین ایام توسط این رادیوها وهمکاران به برکت لطف وعنایت خاصه حضرت سید الشهداء(ع) بوده است.
علاقه‌مندان می‌توانند علاوه بر گیرنده‌های رادیویی از طریق سایت ،گیرنده دیجیتال ست تاپ باکس ،رادیو نما و همچنین از طریق اپلکیشن تلفن همراه ایرنصدا برنامه‌های رادیو پیام ورادیو آوا را دریافت کنند.

دسترسی سریع