پارالمپیک توکیو2020

همراه با کاروان"سردار دلها"در بازی های پارالمپیک توکیو2020

1400/06/10
|
10:07

مدال آوران و افتخار آفرینان این دوره از مسابقات پارالمپیک توکیو2020:
-تیم ملی والیبال نشسته
ملی پوشان والیبال نشسته کشورمان پس از پیروزی سه بر یک مقابل روسیه قهرمان پارالمپیک 2020 شدند و هفتمین مدال طلای تاریخ پارالمپیک در رشته والیبال نشسته را کسب کردند.
-اصغر عزیزی اقدم
ملی پوش رشته پاراتکواندو کشورمان در تکواندوی پارالمپیک 2020 در وزن مثبت 75 در فینال مقابل حریف کرواسی به برتری دست یافت و به مدال طلا رسید. عزیزی پس از این پیروزی با پرچم ایران بر روی تاتامی دور افتخار زد.
-حامد امیری
در رقابت های دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک توکیو در ماده پرتاب نیزه کلاس f54 با پنج ورزشکار دیگر به رقابت پرداخت. او با رکورد 31.35 علاوه بر مدال طلا، رکورد پارالمپیک توکیو را نیز شکست و تعداد مدال های طلای کاروان ایران دو رقمی و به عدد 10 رسید.
-زهرا نعمتی
ملی پوش پاراتیروکمان کشورمان با برتری مقابل حریف ایتالیایی خود مدال طلای پارالمپیک را از آن خود کرد.
-سعید افروز
مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک توکیو با رقابت ورزشکاران در پرتاب نیزه کلاس F34 دنبال شد. نماینده کشورمان در این رقابت سعید افروز بود که با پرتابی به میزان 40.05 متر به مدال طلا دست یافت.
-روح اله رستمی
در جریان مسابقات پارالمپیک 2020 توکیو «روح الله رستمی» ملی‌پوش دسته 80 کیلوگرم موفق به کسب مدال طلا در رشته وزنه‌برداری پارالمپیک شد.
-مهدی اولاد
در رقابتهای دوومیدانی شانزدهمین دوره بازیهای پارالمپیک توکیو مسابقات پرتاب وزنه برگزار شد و طی آن مهدی اولاد به مدال طلا دست پیدا کرد.
-وحید نوری
ملی پوش جودو نابینایان ایران با غلبه بر رقیب انگلیسی خود توانست مقتدرانه به مدال طلای وزن منهای 90 کیلوگرم دست پیدا کند.
-محمدرضا خیرالله زاده
جودوکار وزن مثبت 100 کیلوگرم تیم ملی کشورمان در دیدار فینال پارالمپیک 2020 توکیو با غلبه بر حریف سرسخت گرجستانی با ایپون در کمتر از سه دقیقه به برتری دست یافت و مدال خوشرنگ طلا را بر گردن آویخت.
-امیر خسروانی
در مسابقات پرش طول، توانست به مدال طلا برسد و چهارمین مدال طلای ارزشمند برای کاروان کشورمان به دست آورد. این مسابقات در کلاس T12 با حضور 10 ورزشکار از آذربایجان، کوبا، سوئد، ازبکستان، آلمان، بلاروس و ایران برگزار شد.
-هاشمیه متقیان
ورزشکار کشورمان در مسابقات پرتاب نیزه زنان پارالمپیک توکیو با ثبت رکورد 24.50سانتی متر اولین مدال طلای بانوان را کسب کرد.
-ساره جوانمردی
در مرحله نهایی تپانچه 10 متر پارالمپیک توکیو ساره جوانمردی تیرانداز شیرازی در رقابت با هفت حریف خود به عنوان قهرمانی رسید.جوانمردی با کسب 239.2 امتیاز بالاتر از ورزشکار ترکیه و مجارستان قرار گرفت.
-علیرضا مختاری همامی
ملی پوش کشورمان در ماده پرتاب وزنه کلاس F53 با پرتابی به میزان 8.48 متر موفق به کسب مدال نقره شد.
-صادق بیت سیاح
نماینده ایران در این ماده بود که با پرتاب 43 متر و 35 سانتیمتر به عنوان دوم رسید و مدال نقره را از آن خود کرد.
-سجاد محمدیان
مسابقات دوومیدانی پارالمپیک در ماده پرتاب وزنه ایستادهF63 سجاد محمدیان با هشت ورزشکار از کشورهای دیگر رقابت کرد و در نهایت به مدال نقره رسید.
-مهدی پوررهنما
ملی پوش پاراتکواندو کشورمان در فینال برابر لوپز گارسیا از مکزیک با نتیجه ٢6 بر ٢٠ شکست خورد و مدال طلای این رقابت‌ها را از دست داد و به مدال نقره رسید.
-مهدی اولاد
ملی پوش پرتاب دیک کشورمان با پرتاب 40 متر و 60 سانتی متر به عنوان دوم رسید و مدال نقره را از آن خود کرد.این دومین مدال مهدی اولاد در این دوره مسابقات پارالمپیک میباشد که مدال طلای او در پرتاب وزنه اولین مدال خوشرنگ این پرتابگر کشورمان بود.
-علی پیروج
ملی پوش پرتاب نیزه کشورمان در بازی های پارالمپیک توکیو به مدال نقره این بازی ها دست یافت.
-امیر جعفری ارنگه
مسابقات پاراوزنه برداری پارالمپیک 2020 توکیو در دسته 65- کیلوگرم برگزار شد و امیر جعفری ارنگه، ملی پوش کشورمان توانست با مهار وزنه 195 کیلوگرم به مدال نقره دست پیدا کند.
-سید حامد صلحی پور
ملی پوش وزنه برداری کشورمان با مهار وزنه 222 کیلوگرم به مدال نقره پارالمپیک در رشته وزنه برداری، دسته 97 کیلو رسید.
-منصور پور میرزایی
وزنه بردار سنگین وزن تیم ایران در رقابت‌های دسته فوق سنگین پاراوزنه برداری توکیو وزنه 246 کیلوگرمی را بالای سر برد و به مدال نقره دست پیدا کرد.در ابتدای این مسابقه چند کلیپ از سیامند رحمان، رکوردار جهان و پارالمپیک این دسته پخش شد.سیامند رحمان سال 2019 میلادی، به خاطر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.
-امان الله پاپی
ملی پوش پرتاب نیزه کشورمان با پرتابی به طول 49 متر و 56 سانتی‌متر ضمن شکستن رکورد جهان به مدال نقره پارالمپیک 2020 رسید.
-علیرضا مختاری
ملی پوش پرتاب وزنه ایران در بازی های پارالمپیک2020 توکیو با ثبت رکورد 8.48 متر، صاحب مدال نقره شد.
-رمضان بیابانی
ملی پوش کشورمان که توانسته بود در دیدار نیمه‌نهایی چن لیانگ از چین را از پیش رو بردارد، در مسابقه نهایی به مصاف رکورددار پارالمپیک در رشته کامپوند انفرادی مردان رفت. این مسابقه 147 بر 143 به سود نماینده چین به پایان رسید تا نخستین مدال تاریخ کامپوند ایران در ادوار پارالمپیک به نام رمضان بیابانی شود.
-سامان رضی
ملی پوش دسته 107 کیلوگرم کشورمان در وزنه برداری، روی تخته رفت و با مهار وزنه 231 کیلوگرم توانست مدال برنز کاروان کشورمان را در این مسابقات از آن خود کند.

دسترسی سریع