اخبار کوتاه

گزیده اخبار روز ایران وجهان

1400/07/03
|
12:04

-مردم به شایعات فضای مجازی توجه نکنند ، مرز مهران همچنان بسته است .
فرمانده انتظامی استان با بیان اینکه این خبر گفت: خدمتگزاری به عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) در اربعین سال‌های گذشته از افتخارات نیروی انتظامی بود، اما شرایط امسال با انتشار ویروس کرونا بسیار متفاوت شده است و هیچگونه خدماتی در مرز مهران و استان ایلام جهت عبور و مرور زائران ارائه نمی‌شود.
سردار القاصی‌مهر افزود : عراق قوانین خاص و و مجازات های سنگینی در خصوص ورود غیر قانونی افراد وضع کرده است .
نیروی انتظامی در استان ایلام با تشدید کنترل و استقرار تیم‌های پلیس‌راه و انتظامی در محورهای مواصلاتی منتهی به مرز مهران از حرکت خودروهای غیر بومی و زائران به سمت پایانه مرزی جلوگیری می کند.
------
-تاکید وزیر راه وشهرسازی بر اجرای قانون جهش تولید مسکن.
وزیر راه و شهرسازی در پیامی توییتری با اشاره به ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رییس‌جمهور از همکارانش خواست برای جهادی بزرگ به پهنای خاک ایران زمین، آماده باشند.
قانون جهش تولید مسکن در اجرای اصل یکصدوبیست‌وسوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران با عنوان طرح دوفوریتی تولید و تامین مسکن 17 مرداد امسال به تایید مجلس رسید. براساس این قانون ، سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور، احداث خواهد شد.
-----
-وزیر جهاد کشاورزی بر ادامه ممنوعیت واردات برنج تا زمان مقرر تاکید کرد .
سعادتی نژاد با بیان اینکه ذخایر برنج خارجی برای عرضه به بازار کافی است، گفت: ممنوعیت واردات برنج تا زمان مقرر ادامه می یابد.
وی افزود: براساس قانون در زمان کشت برنج داخلی، واردات ممنوع است و تنها از محل ذخایر راهبردی ، برنج خارجی وارد بازار می‌شود که در این مورد نیز کمبودی وجود ندارد .
------
-راهیابی 48 شرکت دانش‌بنیان به تابلوهای بورس و فرابورس
بنابر اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکنون 48 شرکت دانش بنیان در تابلوهای مختلف بورس و فرابورس پذیرش شده ¬اند که 30درصد از این شرکت¬ ها در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، 28درصد در حوزه دارو و فرآورده‌های پیشرفته و 21درصد نیز در حوزه مواد پیشرفته فعالیت می‌کنند.
سخت افزارهای برق و الکترونیک، لیزر و فوتونیک، ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته برق و الکترونیک و فناوری زیست کشاورزی، دیگر صنایعی هستند که شرکت¬ های دانش¬ بنیان در آن موفق به پذیرش شده اند.

دسترسی سریع