گرامیداشت هفته وحدت

سخنان رهبر انقلاب در سالروز ولادت پیامبر عظیم الشأن اسلام حضرت محمد(ص)

1400/08/03
|
09:01

محور بیانات رهبر انقلاب در سالروز میلاد با سعادت پیامبر اسلام حضرت محمد(ص)
ولادت پیامبر در واقع شروع یک دوره جدید در زندگی بشر است،بشارتی است برای اینکه یک دوره تازه ای از اراده الهی وتفضلات الهی بر بشریت آغاز شد.
خداوند متعال کتاب مکتون را بر قلب مقدس پیامبر نازل کرد وبرنامه سعادت بشر را به طور کامل به او سپرد واو را مامور کرد که این برنامه را هم عمل کند هم ابلاغ کند وهم از پیروان خود مطالبه کند.
اسلام،دین جامعی است،باید حق این جامعیت را ادا کرد،قدرت های سیاسی مادی اصرار دارند بر اینکه اسلام را منحصر کنند در عمل فردی وعقیده قلبی.
علت تاکید زیاد جمهوری اسلامی بر وحدت مسلمین این است که امروز مرتبا تلاش می شود که بین فرق مسلمین،بین شیعه وسنی اختلاف ایجاد بشود.
وحدت واتحاد مسلمانها یک امر اصولی است،هم افزایی مسلمانها لازم است،اگر مسلمانها متحد باشند هم افزایی می کنند،همه شان قوی می شوند،اتحاد مسلمانان یک فریضه قطعی قرآنی است.
ملاحظه کنید در ادبیات سیاسی آمریکا مسئله سنی بودن و شیعه بودن چند سال است وارد شده؛با اینکه آنها با اصل اسلام مخالفند، دشمنند،اما مسئله شیعه وسنی را رها نمی کنند.
عادی سازی روابط با رژِم غاصب صهیونیستی گناه وخطایی بزرگ است،این دولت ها باید از این حرکت وراه ضد وحدت اسلامی برگردند و خطای بزرگ خود را جبران کنند.
امروز بیشتر از هرچیزی به پایداری نیاز داریم با پایداری ومقاومت،تحمل فشار ها ومشکلات،راه را ادامه دهید و متوقف نشوید.
در مقوله عدالت نیز مسئولان مخاطب اول هستند.در همه تصمیمات و مقررات باید مسئله عدالت مورد توجه باشد و در مواردی که لازم است پیوست عدالت برای تدوین واجرای آنها در نظر گرفته شود.
گاهی در فضای مجازی با خلاف گویی،تهمتوقول بغیر علم،برخلاف عدالت رفتار می شود که هم افرادی که با این فضا سروکار دارند و هم کسایی که مسئولیت آن را در اختیار دارند باید مراقبت کنند.

دسترسی سریع