گزیده اخبار

خبرکوتاه

1400/08/04
|
09:18

-کاهش بیماران بستری مبتلا به کرونا در جهان
شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان به بیش از 244 میلیون نفر، شمار جان باختگان به بیش از 4 میلیون و نهصد هزار نفر افزایش و تعداد افراد بستری نیز به 17 میلیون نفر کاهش یافت.
بر اساس اعلام سایت ورلد او مترز، شمار مبتلایان به کرونا در جهان به 244816926 نفر، شمار جان باختگان به 4970152 نفر و شمار بهبودیافتگان به 221953178 نفر افزایش یافت و حال بیش از 74 هزار بیمار وخیم گزارش شده است.
-برد خارجی استقلال در فولادشهر
استقلال در دومین هفته از رقابت‌های لیگ برتر ایران با دو گل موفق شد ذوب‌آهن را ببرد.
تیم فوتبال استقلال در چارچوب دیدارهای هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت 18 روز دوشنبه در ورزشگاه فولادشهر اصفهان به مصاف ذوب‌آهن رفت و در پایان با نتیجه 2 بر صفر به برتری رسید. کوین یامگا در دقایق 27 و 5+90 برای استقلال گلزنی کرد.
-واگذاری اختیار لغو یا اجرای دورکاری به مدیران دستگاه‌ها / کنترل هوشمند کارکنان با "سامانه امید"
مهندس محسن فرهادی با اشاره به اینکه از اول آبان ماه انجام واکسیناسیون نیز به عنوان یک شاخص مهم در رعایت پروتکل‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: یعنی زمانی که از پروتکل بهداشتی در ادارات، صنوف و صنایع و... صحبت می‌کنیم چند اصل مهم باید رعایت شود که مجموعه آنها پروتکل‌های بهداشتی است. اولین اصل واکسیناسیون است و دومین اصل زدن ماسک، سومین اصل فاصله گذاری اجتماعی، چهارمین اصل تهویه هوای فضاهای بسته و آخرین اصل نیز بهداشت فردی به معنای شستن و ضد عفونی کردن دست‌ها است. طبیعتا در همه جای دنیا وقتی پوشش واکسیناسیون افزایش می‌یابد، بازگشایی‌ها نیز افزایش می‌یابد اما ما هنوز به پوشش بالای 80 درصد دو دوز واکسن نرسیدیم و طبیعی است که لازم باشد بیشتر احتیاط کنیم.
-محسنی اژه‌ای: از عملکرد و لغزش یک قاضی دلم به درد آمد
رئیس دستگاه قضا، اجرای عدالت را از وظایف مهم حکومت دانست و گفت: امروز مردم از نظام اسلامی انتظار اجرای عدالت در همه زمینه‌ها را دارند؛ نه فقط عدالت در صدور حکم.
رئیس قوه قضاییه گفت: روز گذشته گزارش یک نهاد نظارتی درباره عملکرد یک قاضی به دستم رسید که حقیقتاً دلم به درد آمد که این شخص نه به خاطر فقر یا کمبود در زندگی بلکه به دلیل تمایلات نفسانی دچار لغزش شده است.
-نوری همدانی: مراجع از گرانی و تحت‌فشار بودن مردم نگران هستند
نوری همدانی گفت: باید به این مردم فداکار که در 8 سال دفاع مقدس فداکاری کردند توجه کرد و اسباب آسایش و رفاه نسبی آن‌ها را فراهم کنید. مرجع تقلید شیعیان گفت: متأسفانه امروز مردم از گرانی در رنج و فشار هستند و این موضوع سبب نگرانی و ناراحتی مراجع و علما شده است.
-پابرجا ماندن کاهش حقوق بازنشستگی دختران فاقد سرپرست/ «صندوق‌ تامین اجتماعی نیروهای مسلح» رسیدگی کند
دخترانی که حقوق پدرانشان را در «صندوق تامین اجتماعی نیروهای مسلح» دریافت می‌کنند، اعلام کردند که با وجود مطرح شدن موضوع «کاهش حقوق دختران» توسط یکی از اعضای فراکسیون زنان مجلس، هنوز اقدامی برای رفع آن صورت نگرفته است.
تعدادی از دخترانی که حقوق بازماندگی پدرانشان را در «صندوق تامین اجتماعی نیروهای مسلح» دریافت می‌کنند در تماس با خبرنگار ایلنا اعلام کردند؛ مشکل کاهش حقوق‌شان که در ماه‌های گذشته گزارش شده بود، هنوز برطرف نشده است.

دسترسی سریع