تولید کارت ملی با گرید جدید

مدیرعامل پتروشیمی خوزستان :این شرکت توانایی تولید کارت‌های ملی و یا کارت سوخت با گرید جدید از پلی کربنات را دارد .

1400/09/10
|
08:27
|

به گزارش رادیو پیام خبرگزاری صدا و سیما ، رضا صالح احمدی گفت: پتروشیمی خوزستان می‌تواند به عنوان اولین تولیدکننده پلی کربنات در کشور گرید جدید برای تولید کارت ملی را عرضه کند و در این زمینه هم توانسته است از نظر فنی به دانش آن دست پیدا کند.


مدیرعامل پتروشیمی خوزستان افزود : شرکت پتروشیمی خوزستان از مجموعه شرکت‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس تنها تولیدکننده پلی کربنات و اپوکسی رزین در کشور است که با ظرفیت اسمی تولید 25 هزار تن پلی کربنات و 10 هزار تن رزین اپوکسی در رفع نیاز کشور در صنایع خودرو سازی، روشنایی، صنایع پزشکی و ... فعالیت دارد.

وی با اشاره به خودکفایی پتروشیمی خوزستان در تولید چند گرید اساسی و اولیه در کشور اظهار کرد: یک نوع از گرید تولید پتروشیمی خوزستان در صنعت خودرو سازی کاربرد دارد که قبلا این محصول از شرکت‌های کره جنوبی و آلمان وارد کشور می‌شد، اما از انتهای سال1397 پتروشیمی خوزستان طرح توسعه این گرید را آغاز کرد و هم اکنون این محصول در بورس کالا عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه محصول دیگر پلی کربنات با آلیاژ‌ ای بی اس است که این نیز در گذشته از آلمان وارد کشور می‌شد و سالانه 2 تا 3 هزار تن مصرف این محصول در داخل بود، گفت: اکنون این محصول با کمک متخصصین داخلی در کشور تولید و عرضه می‌شود.

مدیرعامل پتروشیمی خوزستان با بیان اینکه محصول دیگر از تولید پلی کربنات در صنعت روشنایی و تولید کلید پریز‌ها است، گفت: اخیرا محصولی با گرید مدیکال و در صنعت پزشکی با پلی کربنات را در اختیار گرفتیم که این محصول فیلتر دیالیز برای بیماران کلیوی است.

احمدی با بیان اینکه پلی کربنات خاص مدیکال گرید در اختیار یک یا دو شرکت عمده در دنیا بود که سالی نزدیک به 2000 تن وارد کشور می‌شد و شرکت‌های تخصصی پزشکی به دلیل نیاز داخل کشور مجبور به واردات این محصول بودند، اظهار کرد: تمام تلاشمان را به کار بستیم و از کلیه تست‌های سازمان تجهیزات پزشکی وسازمان غذا و دارو عبور کردیم و توانستیم مجوز تولید فیلتر دیالیز با گرید پلی کربنات را با استاندارد‌های بالا دریافت کنیم و این گرید تولید و آماده فروش به خریداران است.

به گفته وی قبل سال 1397 پتروشیمی خوزستان تنوع محصولی نداشت و فقط یک گرید پلی کربنات و دو گرید رزین اپوکسی تولید میکرد و مابقی گرید‌ها تماما وارد کشور می‌شد که در سال بیش از 30 تا 40 میلیون دلار ارزبری برای کشور داشت.

مدیرعامل پتروشیمی خوزستان با تاکید بر اینکه با این اقدامات صورت گرفته توانستیم از نظر فنی به این گرید‌های جدید دست پیدا کنیم و بسیاری از مصرف کنندگان واردات این محصولات را قطع کردند و این محصولات را از بورس کالا خریداری می‌کنند، گفت: قرارداد پریمیوم در بورس کالا بستری برای آسودگی خیال خریداران و مصرف کنندگان واقعی برای تامین محصولات در آینده است که به نظر پتروشیمی خوزستان اولین شرکتی در بورس کالاست که توانسته است از این ابزار استفاده کند.

دسترسی سریع