پایداری آلودگی هوای تهران تا پنجشنبه

از اواسط وقت امروز سامانه بارشی از شمال غرب وارد كشور می‌شود. این سامانه بارشی ابتدا استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی سپس اردبیل و كردستان را در بر می‌گیرد.

1400/09/10
|
09:27
|

كارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینكه امروز بر میزان انباشت آلودگی در تهران افزوده می‌شود، گفت: همزمان با ورود سامانه بارشی و وزش باد، هوای تهران نیز از عصر پنج شنبه تا جمعه شب پاك خواهد شد.

«كبری رفیعی» افزود: به دلیل كاهش دما در پایتخت دوباره از روز شنبه با انباشت آلاینده ها و وارونگی دما در پایتخت مواجه هستیم.

وی افزود: از اواسط وقت امروز سامانه بارشی از شمال غرب وارد كشور می‌شود. این سامانه بارشی ابتدا استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی سپس اردبیل و كردستان را در بر می‌گیرد.

كارشناس سازمان هواشناسی افزود: در مناطق سردسیر و كوهستانی بارش‌ها به شكل برف خواهد بود و از اواخر وقت چهارشنبه و روز پنج‌شنبه نیز در بیشتر مناطق نیمه غربی كشور بارش‌ها ادامه خواهد داشت.

وی گفت: در سواحل دریای خزر و ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز نیز شاهد بارش خواهیم بود. روز جمعه به تدریج از میزان شدت بارش‌ها در نیمه غربی كشور كم می‌شود و بارش‌ها به سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، مناطق مركزی و شرق و شمال شرق كشور محدود می‌شود.

رفیعی افزود: روز پنج‌شنبه در مناطقی از شمال غرب و غرب و روز جمعه نیز در دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و مركز كشور، كاهش نسبی دما بین شش تا هشت درجه انتظار می‌رود.

به گفته كارشناس سازمان هواشناسی از امروز تا اوایل روز جمعه، دریای خزر مواج پیش‌بینی و هشدار زرد برای این مناطق صادر شده است.

كارشناس سازمان هواشناسی افزود: روزهای جمعه و شنبه نیز خلیج‌فارس مواج و طوفانی خواهد شد.

دسترسی سریع