آب پاكی AFC روی دست استقلال و پرسپولیس بعد از مهلت 10 روزه


AFC در آخرین نامه خود در این خصوص، مانند آرای قبلی صلاحیت استقلال و پرسپولیس را برای حضور در لیگ قهرمانان تأیید نكرده و با اعلام پیگیری این پرونده در كمیته‌های اخلاق و انضباطی، آب پاكی را روی دست این دو باشگاه ریخته است.

1400/10/28
|
13:03
|

با پایان یافتن مهلت 10 روزه، كنفدراسیون فوتبال آسیا با ارسال نامه‌ای به دو باشگاه تهرانی، آب پاكی را روی دست پرسپولیس و استقلال ریخت.

به گزارش رادیو پیام، AFC در تاریخ 17 دی با انتشار بیانیه‌ای اعلام كرد استقلال و پرسپولیس به دلیل عدم دریافت صدور مجوز حرفه‌ا‌ی در لیگ قهرمانان آسیا 2022 غایب خواهند بود. بعد از صدور این رأی به مدت 10 روز فرصت فرجام‌خواهی داده شد كه این مهلت روز گذشته به پایان رسید.

بر همین اساس كنفدراسیون فوتبال آسیا نامه‌ای جدید به تاریخ 17 ژانویه (27 دی‌ماه) ارسال و اعلام كرده كه اتفاق خاصی در این مدت رخ نداده و تغییری در تصمیم قبلی ایجاد نشده است.

AFC در آخرین نامه خود در این خصوص، مانند آرای قبلی صلاحیت استقلال و پرسپولیس را برای حضور در لیگ قهرمانان تأیید نكرده و با اعلام پیگیری این پرونده در كمیته‌های اخلاق و انضباطی، آب پاكی را روی دست این دو باشگاه ریخته است.

به گزارش رادیو پیام به نقل از تسنیم به نامه‌ای كه از سوی AFC خطاب به باشگاه پرسپولیس ارسال شده دسترسی پیدا كرده، متنی كه مشابه‌ آن برای باشگاه استقلال نیز ارسال شده است.

متن آخرین نامه كنفدراسیون فوتبال آسیا به شرح زیر است:

«1- مجوز باشگاه پرسپولیس برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2022 بر اساس مفاد 14.4 و 14.5 آیین‌نامه مجوز باشگاهی كنفدراسیون فوتبال آسیا (به همراه ماده 4.1.4 قوانین رویه ناظر هیئت كنترل ورودی AFC) لغو می‌شود. مشخص شد كه باشگاه پرسپولیس (نماینده ایران) تمامی ضوابط اجباری مندرج در مفاد 3.1 و 3.2 (بند a) آیین نامه صدور مجوز باشگاهی AFC را برآورده نكرده است و بر این اساس نباید مجوز دریافت می‌كرد.

2- باشگاه پرسپولیس فاقد شرایط حضور در لیگ قهرمانان آسیا 2022 شناخته شد.

3- كنفدراسیون فوتبال آسیا اقدامات لازم برای تضمین اجرای این تصمیم را اتخاذ خواهد كرد.

4- این پرونده برای بررسی بیشتر و اقدام (در صورت صلاحدید) به دبیرخانه كمیته انضباطی و اخلاقی AFC ارجاع می‌شود».

تیم فوتبال پرسپولیس , تیم فوتبال استقلال , لیگ قهرمانان آسیا ,
در بخشی دیگر از این نامه آمده است: «آن دسته از تصمیمات كمیته كنترل ورودی (ECB) كه قابل تجدیدنظر هستند، می‌توانند منحصراً در دادگاه حكمیت ورزش (CAS) ظرف 10 روز پس از اعلام حكم، تجدیدنظرخواهی شوند».

قرعه‌كشی لیگ قهرمانان آسیا 2022 روز گذشته با حضور دو تیم فولاد و سپاهان از ایران برگزار شد.

دسترسی سریع